Лацио победи с 2:0 като гост Монца в мач от 28-ия кръг на Серия "А". Българският национал Валентин Антов влезе на смяна за домакините. Защитникът се появи в игра в 59-ата минута на мястото на Марлон, но не успя да помогне на тима си да избегне поражението.

"Орлите" стигнаха до гол с първия си точен удар в мача. В 13-ата минута Матия Дзакани проби отляво и пусна пас в наказателното поле. Топката не беше изчистена добре от защитата на Монца, като се озова в Педро Родригес, който вкара за 0:1.

В 56-ата минута Сергей Милинкович-Савич се разписа след страхотно изпълнение на пряк свободен удар - 0:2. Малко след това в игра се появи и Валентин Антов. До края на мача домакините пропуснаха да намаляр изоставането, след като Стефано Сенси не успя да порази целта от добра позиция.

Лацио събра 55 точки и се утвърди на второто място във временното класиране. Интер е трети с 50. Монца е на 13-ата позиция с 34 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!