Верона измъкна драматично равенство 2:2 като гост на Торино в мач от 7 кръг на Серия „А“. „Мастифите“ стигнаха до точката с голове в самия край на двубоя.

Яко Фалке откри резултата за „биковете“ в 31-ата минута. Малко преди почивката М'Байе Нианг удвои аванса на домакините.

Драмата настъпи в 81-ата минута. Андреа Белоти беше изнесен на носилка, а домакините бяха извършили трите си смени и трябваше да завършат мача в намален състав.

Заради прекъсването при контузията на нападателя на Торино имаше дълго продължение. В 90-ата минута Мойсе Кийн върна едно попадение за Верона.

Минута по-късно Кристиан Молинаро от „биковете“ игра с ръка в наказателното си поле и Джампаоло Пацини беше точен от дузпа и изравни резултата. Малко преди края на добавеното време гостите останаха с 10 души, след като Бруно Сукулини получи втори жълт картон.

Торино заема седмо място в класирането с 12 точки, колкото има и шестият Милан, който по-късно днес играе с Рома. Седмият Сампдория е с 11 точки и мач по-малко. Верона е на 18-а позиция с едва три точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"