Верона размаза у дома Удинезе с 4:0 в мач от 25-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините поведоха с гол на Фабио Депаоли (2), който не остави никакви шансове на Силвестри да спаси удара му отблизо. В следващите минути гостите от Удине доминираха, но Верона стигна и до втория си гол чрез Антонин Барак (31) за 2:0.

До края на полувремето Жерар Деулофеу опита да върне един гол с удар, насочен към левия ъгъл, но Лоренцо Монтипо го отрази.

Тимът от града на Ромео и Жулиета реализира още две попадения през втората част. Джанлука Капрари (67) направи разликата класическа, а в 82-ата минута Молина уцели напречната греда. Малко след това Адриен Тамезе (84) оформи крайното 4:0 с удар от границата на наказателното поле.

След успеха си Верона е девети в класирането с 36 точки. Удинезе е 14-и с 27 пункта в актива си.

В други срещи от кръга Емполи и Каляри завършиха 1:1, а при същия резултат се разделиха още Дженоа и Салернитана.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"