Наполи победи Каляри с 2:1 в двубой от 16-ия кръг на Серия "А" и прекъсна серия от две поредни поражения.

Наполи поведе в резултата в 69-ата минута, когато Марио Руи центрира в наказателното поле, където Виктор Осимен намери топката и я прати във вратата за 1:0.

Гостите върнаха интригата в 72-ата минута, когато Зито Лувумбо центрира към Леонардо Паволети, а той изравни резултата на "Диего Армандо Марадона" (1:1).

Две минути по-късно Осимен показа техника в наказателното поле и подаде между двама защитници на Каляри към Хвича Кварацхелия, който се разписа за 2:1.

В 81-ата минута Матео Политано вкара топката във вратата на Симоне Суфет, но попадението не бе зачетено заради засада.

Неаполитанците са четвърти в класирането на 11 точки от лидера Интер, който гостува на Лацио в неделя. Каляри е 16-и с 13 точки.