Рома разби с 4:0 срещу Лече в мач от 25-ия кръг на Серия А. Двубоят на „Олимпико“ бе един от малкото, които се играха през този кръг в италианския шампионат. Повечето срещи бяха отложени заради коронавируса.

"Вълците"  поведоха в резултата в 13-ата минута, когато Хенрик Мхитарян пусна отличен пас към Ченгиз Юндер, който изскочи сам срещу Вигорито и не пропусна да се разпише.

Един Джеко комбинира с Хенрих Мхитарян, който прокара топката между краката на Вигорито за 2:0 в последните минути на първото полувреме.

Домакините от Рим забиха още два гола след почивката, които бяха дело на Един Джеко и Александър Коларов.

Рома е пети в класирането с 42 точки, а Лече е шестнадесети с 25 точки.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 25 КРЪГ
21 февруари (петък)
Бреша – Наполи 1:2
1:0 Йон Чансейор (26), 1:1 Лоренцо Инсиние (49-дузпа), Фабиан Руис (54)

22 февруари (събота)
Болоня – Удинезе 1:1

0:1 Стефано Окака Чука (33), 1:1 Родриго Паласио (90+1)

СПАЛ – Ювентус 1:2
0:1 Кристиано Роналдо (39), 0:2 Аарън Рамзи (60), 1:2 Андреа Петаня (69-дузпа)

Фиорентина – Милан 1:1
0:1 Анте Ребич (56), 1:1 Ерик Пулгар (85-дузпа)

23 февруари (неделя)
От 13:30 часа:

Дженоа – Лацио 2:3
0:1 Адам Марушич (2), 0:2 Чиро Имобиле (51), 1:2 Франческо Касата (57), 1:3 Данило Каталди (71), 2:3 Доменико Кришито (89-дузпа)

От 16:00 часа: