Милан постигна победа с 2:0 над Рома на “Джузепе Меаца” в дербито от 28-ия кръг на Серия “А”. "Росонерите" надделяха с попадения на Анте Ребич и Хакан Чалханоглу.
Срещата започна при много бавно темпо и през първото полувреме почти нямаше възможности за гол пред двете врати. След почивката обаче играта се раздвижи. Нападателите на Милан пропуснаха няколко добри възможности, докато "вълците" от Рим главно се браниха.

Натискът на домакините даде резултат в 76-ата минута, когато Ребич направи добавка след удар на Кесие, но разтресе гредата. Кълбото обаче се върна при него и той го прати в мрежата за 1:0. Малко преди изтичането на редовното време Смолинг фаулира Тео Ернандес в наказателното поле и бе отсъдена дузпа за Милан. Чалханоглу изпълни и с отличен удар оформи крайното 2:0.

Милан събра 42 точки и се изравни с шестия Наполи, отстъпвайки му по голова разлика. Рома пък е точно пред тях с 48 точки в актива си.