Възходът на Лацио продължава, след като тимът от Вечния град спечели с 2:1 при визитата си на Удинезе в среща от междинния шести кръг на италианската Серия „А“. Това бе четвърта поредна победа за „орлите“ от Рим във всички турнири.

Съперниците не успяха да реализират някое от положенията си през първата част, а след почивката гостите си решиха мача с две бързи попадения, дело на Франческо Ачерби (61) и аржентинеца Хоакин Кореа (66), разписал се след асистенция на датчанина Риза Дурмиси.

Холандецът Брам Нуйтинк (80) върна интригата след подаване на аржентинеца Родриго де Паул, но „фриуланите“ нямаха сили за изравнителен гол.

След втората си загуба за сезона Удинезе е девети с 8 точки. Лацио се изкачи временно на втората позиция с 12 точки.

ПРОГРАМА, КЛАСИРАНЕ И РЕЗУЛТАТИ В СЕРИЯ "А"