Шампионът на Италия Ювентус се върна на победния път в Серия А, надвивайки с 2:0 гостуващия Болоня в ранния неделен двубой от 19-ия кръг. Точни за торинци бяха Артур Мело и Уестън Маккени.

Възпитаниците на Андреа Пирло бяха длъжни да отговорят след поражението с 0:2 от Интер в предишния кръг. По този начин „бианконерите“ се изкачват на четвъртото място с 36 точки, колкото има и Аталанта. Дистанцията до върха, където е Милан, е скъсена на 7 точки, но „Старата госпожа“ е с мач по-малко.

Момчетата на Синиша Михайлович от своя страна остават на 13-ата позиция с 20 точки.

Първото попадение падна в 15-ата минута, когато Артур шутира от средна дистанция и след рикошет в противников бранител коженото кълбо смени рязко траекторията си, влизайки в лявата част на вратата.

В 71-ата минута Маккени се отскубна от опеката си и покачи на 2:0 с глава след подаване от корнер на Куадрадо.

Кристиано Роналдо този път не успя да се разпише, а опитите му да реализира бяха стопирани от вратаря Скорупски, който цял мач бе на висота.