Ювентус обърна у дома Болоня с 3:1 в среща от 36-ия кръг на италианската Серия "А" и докосва седма поредна шампионска титла. "Бианконерите" дръпнаха със 7 точки пред основния си преследвач Наполи, който обаче е с мач по-малко. Ако утре неаполитанци загубят домакинството си срещу Торино, "старата госпожа" ще се поздрави предсрочно със Скудетото два кръга преди края.

Играчите на Масимилиано Алегри губеха с 0:1 на почивката, след като Симоне Верди (30-дузпа) бе дал аванс на Болоня. През втората част грандът от Торино направи пълен обрат след автогол на Себастиан Де Майо в 52-ата минута и голове на Сами Кедира (63) и Пауло Дибала (69).

След успеха си Ювентус има 91 точки и 7 повече от Наполи. След няколко дни "бианконерите" излизат срещу Милан във финал за купата на страната на "Олимпико" в Рим, а в следващия кръг гостуват на Рома на същия стадион. В последния кръг те приемат Верона. Болоня остава на 12-то място с 39 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"