Ювентус увеличи аванса си пред втория в Италия на 5 точки след мачовете от 12-ия кръг на първенството. Торинският гранд остава начело, а след него вече е Милан, след като и двата тима победиха с 2:1, съответно при гостуванията си на Киево и Палермо.

Манджукич и Пянич вкараха за Юве, докато Пелисиер се разписа от дузпа за домакините от Верона. На двубоя в Палермо домакините, с Ивайло Чочев на резервната скамейка през целия мач, трябваше да догонват Милан, повели в 15-ата минута с попадение на Сусо. Несторовски изравни в 71-ата, но десет по-късно Лападула вкара за крайното 2:1, само три минути след появата си в игра.

Рома може да се намеси в битката в топ 3, ако победи Болоня от 21:45 часа като домакин, с което да изпревари с точка Милан и да се доближи на 4 от Юве.