Шампионът Ювентус и Милан записаха убедителни победи с по 4:1 в срещите си от междинния десети кръг на италианската Серия „А”.

Ювентус срази у дома новака СПАЛ с 4:1. Федерико Бернардески (14) след пас на Дъглас Коста и Пауло Дибала (22) дадоха сериозен аванс на „старата госпожа”, но Палоски (34) намали след подаване на Матиело. След почивката Гонсало Игуаин (65) и Хуан Куадрадо (70) след нова асистенция на Дъглас Коста оформиха крайния резултат. Така „бианконерите” събраха 25 точки и остават трети във временното класиране. СПАЛ е предпоследен с 5 точки.

В същото време Милан спря лошата си серия от четири мача без успех във всички турнири (2 равенства и 2 загуби), след като спечели с 4:1 при визитата си на Киево във Верона. Сусо (36) даде аванс на „росонерите”, а в 42-ата минута Сесар си вката автогол за 0:2. След почивката Хакан Чалханоглу (55) направи разликата класическа след пас на Кеси, а Валтер Бирса (61) намали за „летящите магаренца”. Никола Калинич (64) пък оформи крайното 1:4 след асистенция на Сусо. Така Милан има вече 16 точки и заема осма позиция. Киево е десети с 15 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"