Ювентус срази у дома Удинезе с 4:1 в първия мач от 27-ия кръг на италианската Серия „А“ и направи поредна крачка към защита на титлата си. Голямата звезда на „бианконерите“ Кристиано Роналдо изгледа срещата от резервната скамейка, получавайки почивка от треньора Масимилиано Алегри преди реванша срещу Атлетико (Мадрид) от 1/8-финалите на Шампионската лига.

19-годишният нападател Мойс Кийн (11, 39) блесна с две попадения за „старата госпожа“, а те се оказаха и единствени за първата част.

След почивката Емре Джан (67-дузпа) и Блес Матуиди (71) след пас на Бетанкур довършиха „фриуланите“, които стигнаха само до почетно попадение на Кевин Лазаня (84) след подаване на Родриго де Паул.

С 24-ата си победа за сезона Ювентус събра 75 точки и продължава без загуба в шампионата, имайки аванс от 19 точки пред Наполи, който в неделя гостува на Сасуоло. Удинезе допусна 13-о поражение и е 15-и с 25 точки.