Ювентус надву трудно у дома Сасуоло с 2:1 и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Италия.

Пауло Дибала (3) вкара ранен гол и даде аванс на „бианконерите“, които очаквано доминираха. Въпреки това Хамед Траоре (24) успя да изравни с удар от границата на наказателното поле, връщайки надеждите на гостите.

Играчите на Масимилиано Алегри продължиха по-активно да търсят гола, но така и не намираха пролуки през отбраната на Сасуоло, а пропуски направиха Матайс де Лихт, Леонардо Бонучи и Адриен Рабио. В 56-ата минута ударът на Уестън МакКени от границата на пеналта срещна дясната греда. Едва в 88-ата минута усилията на домакините бяха възнаградени, след като бразилецът Руан си вкара автогол при удар на новото попълнение на „старата госпожа“ Душан Влахович.

На 1/2-финалите грандът от Торино ще се изправи срещу Фиорентина. В същото време Интер и Милан ще излъчат другия финалист в надпреварата. Първите срещи са на 2 март, а реваншите на 20 април.