Ювентус се наложи над Каляри с 2:1 като домакин в среща от 12-ия кръг на италианската Серия "А".

Глейсон Бремер в 60-ата минута след точен изстрел с глава след центриране на Филип Костич и Даниеле Ругани в 70-ата донесоха преднина от 2:0 за домакините.

Пет минути по-късно, в 75-ата, защитникът Алберто Досена намали пасива на гостите за 1:2 след изпълнение на ъглов удар и до края не се стигна до нови попадения.

Ювентус постигна пети пореден успех в Серия А, а с попадението си гостите прекъснаха серията от шест двубоя без допуснат за торинци в шампионата. Грандът от Торино се изкачи на първо място във временното класиране с 29 точки, с една повече от втория Интер, който е с мач по-малко. Тимът на Каляри заема 17-а позиция с 9 точки в актива си.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!