Шампионът Ювентус победи категорично у дома Кротоне с класиката 3:0 в среща от 14-ия кръг на италианската Серия „А”. Българският национал Александър Тонев започна като титуляр за гостите и остана на терена до 75-ата минута, когато бе заменен от Марсело Трота.

Още в 10-ата минута Тонев имаше шанс, но ударът бе отразен от Джанлуиджи Буфон. Домакините бяха по-активни през първата част, но удари на Дъглас Коста, Пауло Дибала, Манджукич и Матюиди не намериха целта. В 41-ата минута Тонев имаше нова възможност, но този път шутира неточно покрай вратата.

„Бианконерите” се настаниха трайно половината на гостите и в началото на втората част поведоха с гол на Марио Манджукичи (52) след центриране на Андреа Бардзали. Матия де Шилио (60) с далечен удар удвои аванса на домакините, а Мехди Бенатия (71) оформи крайния резултат след центриране на Миралем Пянич. До края на мача пропуски направиха Манджукич, Дъглас Коста и Дибала.

След тази победа Ювентус остава на трето място с 34 точки. Кротоне е на 15-а позиция с 12 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"