Шампионът Ювентус не успя да победи у дома Верона и се стигна до 1:1 помежду им в мач от петия кръг на Серия "А". Домакините бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който е дал вече три положителни теста за коронавирус и е под карантина.

Пауло Дибала се завърна в титулярния състав на „бианконерите“ и игра в атака с Алваро Мората, а зад тях действаше Аарън Рамзи.

След намесата на ВАР не бяха зачетени два гола - по един и за двата отбора през първото полувреме. Ебрима Коли от гостите вкара топката в мрежата в 15-ата минута, но голът не бе признат заради засада. В 42-ата минута Хуан Куадрадо шутира силно и прати топката в напречната греда, а три минути след това гол на Алваро Мората не бе зачетен заради засада.

През втората част Андреа Фавили (60) изведе гостите напред след пас на Матия Дзакани, а в 76-ата минута Дибала уцели греда. Все пак скоро след това влезлият като резерва Деян Кулушевски (78) след самостоятелен пробив. До края на мача шампионите натиснаха, но Дибала, Рабио и Мората така и не успяха да намерят пътя към гола.

Така Ювентус направи втора поредна издънка, след като в миналия кръг не успя да победи Кротоне и също завърши 1:1. „Бианконерите“ са пети с 9 точки, а Верона е с една по-малко на осмата позиция.

По-рано Фиорентина надви гостуващия Удинезе с 3:2 в зрелищен сблъсък и с със 7 точки излезе на десето място. „Фриуланите“ са 18-и с 3 точки.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 5 КРЪГ
Петък, 23 октомври
Сасуоло – Торино 3:3
0:1 Линети (33), 1:1 Джуричич 971), 1:2 Белоти (77), 1:3 Лукич (79), 2:3 Кирикеш (84), 3:3 Капуто (85)

Събота, 24 октомври
Аталанта – Сампдория 1:3
0:1 Куалиарела (13), 0:2 Торсби (59), 1:2 Сапата (80-дузпа), 1:3 Янкто (90)

Дженоа – Интер 0:2
0:1 Ромелу Лукаку (64), Данило Д'Амброзио (79)

Лацио – Болоня 2:1
1:0 Луис Алберто (54), 2:0 Чиро Имобиле (76), 2;1 Лоренцо де Силвестри (90+1)

Неделя, 25 октомври
Каляри – Кротоне 4:2
0:1 Жуниор Месиас (21), 1:1 Ликогиянис (25), 2:1 Симеоне (35), 2:2 Молина (43), 3:2 Сотил (45), 4:2 Жоао Педро (84)

Беневенто – Наполи 1:2
1:0 Роберто Инсиние (30), 1:1 Лоренцо Инсиние (60), 1:2 Андреа Петаня (67)

Парма – Специя 2:2
0:1 Хабот (28), 0:2 Агудело (31), 1:2 Галиоло (34), 2:2 Куцка (90+2-дузпа)

Фиорентина – Удинезе 3:2
1:0 Кастровили (11), 2:0 Миленкович (21), 2:1 Окака (43), 3:1 Кастровили (51), 3:2 Окака (86)

Ювентус – Верона 1:1
0:1 Андреа Фавили (60), 1:1 Деян Кулушевски (78)