Ювентус се издъни и загуби с 1:2 при визитата на Верона в мач от 11-ия кръг на италианската Серия „А“.

Домакините от града на Ромео и Жулиета си решиха сблъсъка още в първия четвърт час само за три минути. И двата гола за тях реализира аржентинският нападател Джовани Симеоне (11, 14), като за второто попадение му асистира сърбина Дарко Лазович.

„Старата госпожа“ трудно намираше пролуки през отбраната на съперника и успя само веднъж да преодолее вратаря Войчех Шчесни. Това направи Уестън Маккени (80) след пас на Данило, но до края на мача той и съотборниците му не успяха да стигнат до ремито и точката.

След успеха си Верона събра 15 точки на седмата позиция и се изравни по този показател с Ювентус, който обаче е с по-лоша голова разлика и отстъпи във временното класиране.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А !!!