Ювентус се изкачи на върха в Серия "А", след като стигна до труден успех с 2:0 като гост на Киево от 22-ия кръг на Серия "А".

През първото полувреме домакините се защитаваха отлично и не позволиха сериозни опасности пред вратата си, въпреки че в 37-ата минута Самуел Бастиен беше изгонен от игра за две бързи официални предупреждения.

Началото на втората част отново не предложи интересни положения пред двете врати, а след час игра и Фабрицио Качаторе беше директно пратен под душовете за реплика срещу главния съдия Фабио Мареска.

С двама души на терена повече Юве очаквано стигна до победата, след като Сами Кедира откри резултата в 67-ата минута след асистенция на Федерико Бернардески. До края и Гонсало Игуаин (88) записа името си сред голмайсторите.

С успеха шампионите излязоха на върха в класирането с 56 точки, докато Наполи има 54 и утре е домакин на Болоня. Киево пък остава на 13-та позиция с 22 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"