Ювентус победи Емполи с 3:2 в мач от 27-ия кръг на Серия "А". След този успех "старата госпожа" заема 4-ото място с 50 точки, а съперникът им в днешния двубой е на 13-ото с 31.

"Бианконерите" имаха превес през първата част на двубоя и в 32-ата минута Кийн откри резултата. Домакините отговориха като ужилени и изравниха резултата в 40-ата минута, след като топката попадна в Журковски, който зарадва съотборниците си.

В добавеното време на първата част Душан Влахович се разписа, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Отново Влахович беше точен в 66-ата минута и реши изхода от мача. Не така мислеха домакините, а Ла Мантия беше на точното място и намали изоставането на тима си в 77-ата минута.

Ювентус продължи да търси четвърти гол, но в 88-ата минута Куадрадо центрира отлично в наказателното поле, търсейки свой съотборник, но бранител на домакините предотврати опасността. В крайна сметка Юве се добра до трите точки и се настани на 4-ото място в класирането.