Ювентус победи Монца с 2:0 у дома в среща от последния 38-и кръг на първенството и прекрати серията си от шест поредни равенства и Серия "А".

Домакините можеха да поведат в 18-ата минута след силен удар на Николо Фаджоли от границата на наказателното поле.

Ювентус успя да поведе в 26-ата минута с попадение на Федерико Киеза, който се възползва от пас дълбоко в наказателното поле и се разписа за 1:0.

Само две минути след това Алекс Сандро удвои аванса на торинци след удар с глава (2:0).

В началото на втората част и двата тима се отчетоха с пропуски, дело на Самуеле Бириндели (Монца) и Федерико Киеза (Ювентус).

Киеза не успя да вкара и от чудесна позиция в 61-ата минута, след което липсваха реални възможности за гол. В последната минута на срещата гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Алесио Дзербин.

Въпреки това "червените" стигнаха до ситуация за гол и имаха претенции за дузпа в продължението на срещата, но такава не бе отсъдена.

Ювентус е на трета позиция в таблицата, но може да я отстъпи при две победи на Аталанта в оставащите срещи с Торино утре и с Фиорентина на 2 юни. Монца е на 12-о място с 45 точки.