Ювентус отвя с категоричното 4:1 Торино в градското дерби от 30-ия кръг на Серия "А". По този начин "бианконерите" продължиха уверено да крачат към петата поредна титла на Италия.

Много силен мач изигра Пол Погба, който в 33-ата минута откри резултата от пряк свободен удар. Другата звезда на Юве Пауло Дибала напусна секунди преди това принудително. На негово място влезе Алваро Мората, който показа отлична форма и вкара два гола - в 63-aта и 76-ата минута, като и в двете ситуации му асистира Погба. Именно френската звезда на "Старата госпожа" беше над всички в срещата днес. Преди това пък Сами Кедира направи 0:2 след попадение в 42-ата минута, а в 48-ата Андреа Белоти беше точен от дузпа за "биковете", което се оказа почетен гол в актива им.

Три минути преди края Сами Кедира беше изгонен за реплики срещу съдията Никола Рицоли.

В срещата днес капитанът на Ювентус Джанлуиджи Буфон подобри рекорда в Серия "А" за най-много минути без допуснат гол. Преди двубоя легендарният страж се нуждаеше от точно 5 минути, за да изпревари лидера до този момент - Себастиано Роси. Бившият вратар на Милан има 929 минути без допуснато попадение. Точно 300 секунди след първия съдийски сигнал на Торино - Ювентус Буфон направи 930 последователни минути без да извади топката от мрежата си. Серията на Буфон приключи в 48-ата минута, когато Белоти го наказа от дузпа.

След успеха лидерът Ювентус събра 70 точки и води с 6 на втория Наполи, който от 19 часа днес приема Дженоа.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!