Милан победи гостуващия Торино с минималното 1:0 в мач от десетия кръг на италианската Серия „А“ и се изкачи на върха във временното класиране.

Оливие Жиру (14) даде преднина на „росонерите“ след асистенция на босненеца Раде Крунич от корнер, а това се оказа и единството попадение в срещата.

След почивката двата тима значително намалиха оборотите, като опасните положения бяха рядкост. В 76-ата минута Антонио Санабрия от Торино получи добро подаване в наказателното поле и шутира, но Чиприан Татарушану внимаваше и изби в корнер. В добавеното време Томазо Побега можеше да изравни, но ударът му с глава бе спасен от Татарушану.

След успеха си Милан излезе на първа позиция с 28 точки и три повече от Наполи, който е с мач по-малко. Торино е на 12-ото място с 11 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ А !!!