Аталанта спечели убедително с 5:2 при визитата си на изпадналия Парма в мач от 35-ия кръг на италианската Серия "А" и се върна на втора позиция, правейки важна крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Руслан Малиновски (12) откри резултата, като това бе единственото попадение през първата част. След почивката двата отбора се развихриха.

Влезлите на почивката Матео Песина (52) и Луис Муриел (77) също се разписаха и гостите поведоха с класиката 3:0. Хуан Брунета (78) върна едно попадение за Парма, но Луис Муриел (86) вкара нов гол.

В последните минути Симон Зом (88) от домакините и Алексей Миранчук (90+3), който също се появи като резерва, оформиха крайния резултат.

След успеха си тимът на Джан Пиеро Гасперини има аванс от две точки пред Наполи и 3 точки пред Ювентус и Милан, които се изправят един срещу друг по-късно днес. "Дуковете" са предпоследни с 20 точки.

В други срещи от кръга днес Сасуоли победи с 2:1 при гостуването си на Дженоа, Каляри спечели с 3:1 при визитата си на прекия конкурент Беневенто и направи решителна крачка към оставането в елита, а Верона и Торино завършиха 1:1 и поделиха по точка.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"