Емполи и Парма завършиха 3:3, предлагайки интригуващ мач за начало на съботната програма в Серия "А". "Дукошете" първи поведоха, след като Жервиньо отбеляза в 13-ата минута.

Борещият се за оцеляването си в елита Емполи изравни шест минути по-късно чрез Кристиан Дел’Орко - 1:1.

Малко преди почивката Парма отново поведе. Лука Ригони успя да вкара от почти нулев ъгъл с глава - 1:2. В 59-ата домакините изравниха след дузпа, реализирана от Франческо Капуто - 2:2.

Последваха драматични минути до края, като в 82-ата минута Юрай Куцка подаде на Бруно Алвеш, който даде преднина на Парма с 3:2, но в 91-ата Матиас Силвестре отбеляза за крайното 3:3.

В класирането Парма заема 12-ото място с 30 точки, а Емполи е на 17-ата позиция с 22.