Българският национал Иван Иванов се отчете с гол при загубата на Алания (Владикавказ) с 1:3 от Зенит в мач от 12 кръг на руската Премиер лига.

Иванов и другият бивш играч на ЦСКА в състава на Алания Иван Стоянов бяха титуляри за тима си и играха цял мач.

Зенит поведе в резултата с 3:0 още през първото полувреме, когато точни бяха Широков от дузпа, Бистров и Лазович.

Звездата на тима от Санкт Петербург Александър Кержаков не успя да се отличи с попадение във вратата на брат си Михаил, който замени титулярния страж Хомич преди почивката.

В 78-ата минута Иван Иванов вкара почетното попадение за домакините. Българинът се разписа с глава при центриране, след като бе оставен непокрит./БЛИЦ

Предстоящи
На 9 юли (петък): Ростов – Спартак (Москва)
На 10 юли (събота): ЦСКА (Москва) – Сатурн, Локомотив (Москва) – Анжи, Амкар – Том

КЛАСИРАНЕ: 1.ЗЕНИТ 30, 2.ЦСКА (Москва) 23, 3.Рубин 23, 4.Спартак (Налчик) 22, 5.Том 18 и др.