Британският пилот на Макларън Люис Хамилтън заяви, че ако не спечели още титли до края на кариерата му, това ще бъде голям провал и пропилени години във Формула 1.

“Много ще е гадно, ако си остана само с една титла. Ще се чувствам, все едно съм си пропилял годините във Формула 1. Много хора са на мнение, че важно е единствено участието, но за мен това не е така. Искам да побеждавам. Само това ме интересува и за това живея", сподели Хамилтън.

26-годишният пилот завърши на второ място в крайното класиране още в дебютния си сезон през 2007 година, когато шампион стана Кими Райконен с Ферари. Година по-късно обаче Хамилтън спечели титлата, за да остане отново втори през 2009 година след сегашния си съотборник Дженсън Бътън, който тогава караше за вече несъществуващия Браун GP. През миналия сезон Хамилтън загуби титлата от Себастиан Фетел с Ред Бул в последните два старта. /БЛИЦ