Хърватия записа много важен обрат от 0:1 до 2:1 у дома срещу Грузия в среща от Група “F” на квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна.

Домакините държаха инициативата през целия мач, но въпреки това първи допуснаха гол във вратата си, след като в 16-ата минута Яба Канкава бе точен за 0:1. Последва натиск на Хърватия, довел до греда 10 минути по-късно след удар на Лука Модрич. До края на полувремето Срна, Перишич и Манджукич изтърваха още по едно изгодно положение за „шахматистите”.

След почивката натискът на Хърватия продължи и в 59-ата минута след удар с глава на Полюд гредата отново се оказа верен помощник на гостите. В 71-ата пък Дарио Срна изпълни перфектно фаул, но топката облиза дясната сглобка на вратата. Все пак пет минути по-късно след многоходова акция домакините изравниха с попадение на Марио Манджукич – 1:1. Само след още 120 секунди игра пък Хърватия стигна до пълен обрат, след като Едуардо проби по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Никола Калинич отблизо засече топката в мрежата за крайното 2:1. До края на мача нови попадения не паднаха.

След тази си победа Хърватия оглави еднолично класирането в групата с актив от 13 точки, а Грузия пък остана на четвърта позиция с 9 пункта.

Хърватия – Грузия 2:1
0:1 Яба Канкава (16), 1:1 Марио Манджукич (76), 2:1 Никола Калинич (78)