Изненадата Китай надви Германия с 11:7 и записа четвърти пореден успех в мъжкия турнир пo кърлинг на Олимпиадата в Сочи.

Треньор на Китай, чийто мъжки тим участва за втори път на Олимпиада, е канадската легенда в този спорт Марсел Рокю. Във Ванкувър 2010 китайците завършиха на осмо място, но сега са сред фаворитите за място в плейофите. Без поражение в надпреварата продължава и Норвегия, чийто тим има само три мача в актива си.

Швеция записа първа загуба с 5:8 от Дания и дели третото място с Великобритания, чийто тим срази в четвъртия кръг Швейцария с 4:2 и също има 3 успеха и 1 поражение.

Двукратните олимпийски шампиони Канада се наложиха над домакините от Русия със 7:4 и делят петото място с Дания, като и двата състава имат по 2 победи и 2 загуби. Руснаците са на дъното заедно с Германия, като и двата отбора са с по 4 поредни поражения.