Коби Брайънт отбеляза 18 от своите 36 точки в третата четвърт, а Андрю Бинъм добави 17 точки и 14 борби за победата на Лос Анджелис Лейкърс с 111:99 над Финикс Сънс. Това бе четвъртата поредна загуба на “слънцата”.

“Езерняците” за четвърти път в 30-те си мача през този сезон преминаха границата от 100 точки. Испанската звезда Пау Гасол се отчете с 13 борби и 10 точки, а Мат Барнс добави 17 т. Коби Брайънт прибави и 9 борби и 6 асистенции към актива си.

Марчин Гортат, който е единственият играч на Финикс, стартирал като титуляр във всичките 31 мача от началото на сезона, бе най-резултатният за “слънцата”. Той се отчете с 21 точки и 16 борби на 28-ия си рожден ден.

На срещата присъства китайският вицепрезидент Чи Жинпинг, който е на четиридневно посещение в САЩ.