Финикс Койтис срази като домакин Детройт Ред Уингс с 3:1 в среща от шампионата на НХЛ.

Още в 8-ата минута на първата третина Бойд Гордън вкара за 1:0, в Майк Ханзал покачи на 2:0 в началото на втората част при числено превъзходство на леда. Минута по-късно “червените криле” намалиха чрез Йохан Францен, който вкара 20-ия си гол за сезона за 2:1. В края на последната третина Майк Ханзал реализира второто си попадение в мача и оформи крайното 3:1. Вратарят на “койотите” също имаше съществен принос за успеха с 30 отразени шайби.

След победата си Финикс е на предпоследното четвърто място в Тихоокеанската дивизия с актив от 56 точки, докато Детрой остана на върха в Централната дивизия със 72 пункта.