Красимир Анев направи отлично състезание и намери място в първата шестица в старта на 20 км от 6-ия кръг от Световната купа по биатлон в Антхолц (Италия). Българинът от Самоков сбърка само веднъж на стрелбището и финишира на престижното 6-то място.

Младият Димитър Герджиков също се представи много добре в Антхолц, добави 2 наказателни минути към своето време и финишира 46-ти.

Руснакът Антон Шипулин показа отлична психика на стрелбището и записа първа победа в тази дисциплина. Руският биатлонист добави само една минута към своето време и регистрира 9-та победа за Световната купа.

Лидерът в Генералното класиране Мартен Фуркад отново сред най-добрите. Французинът сбърка два пъти на рубежа и остана на втора позиция в крайното класиране.