Манчестър Юнайтед направи 2:2 в контрола среща с Астън Вила. Мачът се игра в Пърт при наводнен терен, тъй като преди старта и в началните минути на двубоя в австралийския град валя проливен дъжд. На трибуните имаше 58 228 зрители.

Равенството сложи край на победния старт на Ерик Тен Хаг начело на „червените дяволи“. До момента през това лято Юнайтед имаше три победи – над Ливърпул (4:0), Мелбърн Виктъри (4:1) и Кристъл Палас (3:1).

Джейдън Санчо продължи да впечатлява от началото на лятната подготовка. Откакто Тен Хаг застана начело на тима, английският национал е като преобразен. Сега, срещу „виланите“, 27-годишният флангови футболист вкара третия си гол за четири контроли, след като преди това се разписа срещу Ливърпул и Кристъл Палас.

Санчо откри резултата в 25-ата минута, а три минути преди почивката участва в атаката, довела до удвояване на аванса на „червените дяволи“. Той центрира, Рашфорд стреля, а топката се отби в Мати Кеш и влезе във вратата.

Астън Вила направи впечатляващо представяне през второто полувреме. Четири минути след подновяването на играта резервата Лион Бейли пробяга половината терен, преодоля Виктор Линдельоф и намали на 1:2.

След това Санчо едва не предизвика втори автогол на „виланите“, когато след негово центриране топката се отби в Емри Конса, но Емилиано Мартинес спаси вратата си.

В края на редовното време Бейли беше близо до изравняване, когато премина Давид де Хеа и от малък ъгъл би към вратата, но Хари Магуайър изчисти.

Астън Вила все пак стигна до втори гол. Това стана с последния удар в мача. Във втората минута на добавеното време Калъм Чеймбълс засече центриране на Лион Бейли от корнер и вкара за 2:2.