Крумовград сложи край на негативната си серия в efbet Лига. Това стана факт, след като футболистите Атанас Рибарски победиха с 2:0 Септември (Сф) в последен мач от седмия кръг за съботния ден.

Двубоят започна със закъснение, защото минути преди началото на срещата единият от пилоните с прожектори изгасна. Във втората минута Джуниет Али центрира към Матеус Де Соуза, но ударът с глава на нападателя излезе в аут. Малко след това нов негов шут беше избит от Шейтанов в корнер. В 3-ата минута силен удар на Диего Рапосо се отби в крак на защитник, но не затрудни Шейтанов.

Септември отговори със слаб, но точен удар на Виктор Хуго. В 27-ата минута домакините поведоха в с попадение на Матеус Соуса. Той откри резултата, след като засече остро подоване на Патрик Луан от десния фланг.

Второто полувреме започна изключително силно за Крумовград. Отборът бързо стигна до втори гол в мача. И този път той бе изработен от Луан, който с мощна крачка проби по десния фланг и влезе в наказателното поле, след което подаде остро по земя. Успоредният на голлинията пас намери Матеус Де Соуза, който от близка дистанци не сгреши.

В 60-ата минута Септември можеше да инкасира и трети гол в своята врата, ако не бе отличната намеса на Шейтанов. Джуниет Али изнесе топката с дрибъл, след което подаде към Луан, а той му върна с пас през защитник. Последва удар на Али, който беше умело отразен от вратаря на гостите.

В 71-рвата минута Септември можеше да намали изоставането си. Бертранд Фредерик засече с глава добро центриране на Фаустас Степонавичус, но така и не успя да насочи удара си към вратата. Двубоят завърши с пропиляна 100-процентова възможност от Александър Георгиев за отбора на Крумовград и хубав удар на Степонавичус от фаул, изпълнен от над 30 метра. При него топката премина покрай вратата.

Крумовград - Септември (Сф) 2:0