Втородивизионният Спартак (Варна) победи елитния Крумовград с 1:0 в мач от 1/16-финалите на купата на България. Така „соколите“ станаха вторият отбор след Литекс, който елиминира тим от efbet Лига в турнира. Вчера ловчанлий отстраниха Черно море. Решителен за отпадането на Крумовград се оказа автогол в 73-ата минута.

Първото по-сериозно положение в мача бе в 13-ата минута, когато Патрик Луан бе намерен в наказателното поле на домакините и стреля от непосредствена близост, но неточно.

В 36-ата минута Крумовград на два пъти пропусна да открие резултата. Първо Серкан Юсеин стреля опасно от пряк свободен удар, но вратарят успя да избие топката. При последвалия корнер Божидар Кацаров успя да стреля, но вратарят на Спартак (Варна) Никола Виденов успя да избие топката от гол линията. В 38-ата минута Виктор Митев стреля по диагонал от свободен удар, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите Янко Георгиев.

В 49-ата минута Румен Руменов от домакините стреля от границата на наказателното поле по земя, но вратарят Янко Георгиев улови топката. В 53-ата минута Божидар Кацаров стреля опасно по диагонал отляво, но за късмет на домакините топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В 59-ата минута Мехмед Сабри бе изведен в отлична позиция зад защитата на гостите, напредна, преодоля вратаря Янко Георгиев и стреля, но не успя да уцели вратата. 14 минути по-късно Спартак (Варна) стигна до победния гол в срещата. Мехмед Сабри навлезе в наказателното поле и стреля, топката се отби в крака на Раян Сенхаджи и влезе във вратата на Крумовград.

Спартак (Варна) - Крумовград (Крумовград) 1:0 (0:0)
1:0 Раян Сенхаджи (73-автогол)

Спартак (Варна): 89. Никола Виденов, 81. Атанас Зехиров, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 11. Виктор Митев (90+1 – 2. Велислав Боев), 13. Георги Иванов, 18. Хидает Хюсеин (86 - 78. Айвън Ангелов), 45. Даниел Начев (46 - 10. Румен Руменов), 9. Мехмед Сабри (74 - 14. Ивей Ромееш), 29. Ахмед Ахмедов, 75. Йохан Н'зи (90+1 - 7. Евгений Илиев)
Резерви: 22. Георги Георгиев, 22. Кристиян Курбанов, 8. Божидар Васев, 19. Александър Александров
Треньор: Васил Петров

Крумовград: 1. Янко Георгиев (65- 21.Благой Макенджиев), 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров, 10. Серкан Юсеин (86 - 14. Даниел Миланович), 17. Патрик Луан (46 - 80. Китан Василев), 2. Джуниет Али, 23. Димитър Тонев (63 - 88. Ренан), 9. Александър Колев
Резерви: 18. Клайдер Машедо, 6. Жеферсон, 7. Бруно Меркате, 77. Октай Юсеин, 20. Джунейт Яшар
Треньор: Станислав Генчев