Берое нанесе четвърта поредна загуба на Крумовград от началото на сезона след минимална победа като гост с 1:0 в двубой от петия кръг на Първа лига. Единственият гол дойде през второто полувреме дело на Леандро Годой. Подобно на първия мач от деня в първенството между Спартак (Варна) и Арда (Кърджали) и тук съдията не пожали отборите, давайки им общо 10 жълти картона.

Мачът започна на високи обороти и още в 15-ата секунда гостите можеха да поведат в резултата. Тогава Хуан Пинеда проби отдясно и пусна към Леандро Годой. Първоначалният му удар беше блокиран от Божидар Кацаров, но при втория не демонстрира точност от изгодна позиция.

В 3-ата минута натиска на "заралии" продължи и Карлос Алгара се понесе и центрира добре към Винисиус Белоти, но сантиметри разделиха крилото на Берое от гол.

След вихреното начало за старозагорци, домакините бяха тези, които бяха най-близо до гола. В 14-ата минута дори футболистите на Атанас Рибарски нацелиха греда дело на Божидар Кацаров. Защитникът отправи удар, а Артур Мота докосна топката, за да се отбие тя в гредата му.

До края на полувремето Годой и Оливейра от домакините опитаха да изненадат Артур Мота, но опитите им бяха неточни.

В началните мигове на втората част домакините бяха по-активните.

Първо в 52-ата минута Серкан Юсеин получи топката в полето на Берое и опита удар с външен фалц през бранител на старозагорците, но той беше неточен.

180 секунди по-късно Даниел Оливейра центрира оптимално към Патрик Луан, който се отскубна от бранител на Берое в наказателното поле на гостите и отправи удар с глава с гръб към вратата. Стражът на беройци - Артур Мота, направи зрелищно изчистване с една ръка, предотвратявайки гол във вратата си.

Точно час след началото на двубоя Берое отрки резултата. Хуанка Пинеда проби отдясно и центрира, от аутлинията Винисиус Белоти свали за Леандро Годой, който със странична ножица прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Близо четвърт час преди края Джунейт Али си спря топката вляво по нападението на Крумовград и я прати в наказателното на Берое. Защитата на гостите не действа умело и кълбото някак се озова у Патрик Луан, чийто удар с обръщане не затрудни Мота.

Така с тази победа Берое се изкачи на трето място във временното класиране с актив от 10 точки, а Крумовград се свлече до 12-о място с 3 след първите пет мача от сезона. В следващия кръг "заралии" приемат Лудогорец, докато Крумовград гостува на Черно море.

КРУМОВГРАД - БЕРОЕ 0:1
0:1 Лендро Годой (60')

Най-запомнящите се моменти от срещата по минути:

1' Начало на мача
1' Първа опасност за гостите от Стара Загора. Хуан Пинеда проби отдясно и пусна към Леандро Годой. Първоначалният му удар беше блокиран от Божидар Кацаров, но при втория не демонстрира точност от изгодна позиция.
14' Домакините започнаха по-смело да поглеждат към вратата на "заралии". Топката беше центрирана в полето на Берое, а над всички се извиси Божидар Кацаров. Бранителят отправи удар, а Артур Мота докосна топката, за да се отбие в гредата му.
45' Старт на второто полувреме
55' Даниел Оливейра центрира оптимално към Патрик Луан, който се отскубна от бранител на Берое в наказателното поле на гостите и отправи удар с глава с гръб към вратата. Стражът на беройци - Артур Мота, направи зрелищно изчистване с една ръка, предотвратявайки гол във вратата си.
60' ГОЛ! Хуанка Пинеда проби отдясно и центрира, от аутлинията Винисиус Белоти свали за Леандро Годой, който със странична ножица прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантана, 44. Божидар Кацаров (К), 2. Джнейт Али, 91. Вячеслав Велев, 18. Даниел Оливейра, 22. Ерол Дост, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан, 19. Наско Милев

Резерви: 21. Благой Макенджиев – 7. Момчил Цветанов, 11. Александър Георгиев, 13. Диего Рапосо, 14. Стефан Попов, 24. Лазар Марин, 25. Станислав Работов, 70. Матеус, 77. Октай Юсеин

Треньор: Атанас Рибарски

Берое: 1. Артур Мота – 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони, 4. Франко Минго, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К), 9. Леандро Годой, 12. Винисиус Белоти, 17. Хуанка Пинеда, 19. Карлос Алгара, 24. Стефан Гаврилов

Резерви: 96. Рубен Рендейро – 7. Франсиско Сагардия, 10. Франсиско Политино, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 18. Стилян Русенов, 21. Алберто Салидо, 23. Кевин Сейхас

Треньор: Хосе Луис Ачиари