ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Крумовград в среща от шестия кръг на efbet Лига и продължава да няма победа у дома след завръщането си на реконструирания стадион "Христо Ботев" в края на април.

Двубоят бе белязан от дебюта на Ивелин Попов, който започна като титуляр и се отчете с гол.

Ботев поведе с 1:0 с гол на Попов в 21-ата минута, след като бившият футболист на Левски бе най-добре пласиран при отбит удар от вратаря на Крумовград и се разписа на празна врата.

Гостите пропуснаха най-добрата си възможност в 33-ата минута, но Аекс Колев не успя да преодолее вратаря на Ботев.

До края на полувремето гостите пропиляха още две добри възможности.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Минути след почивката Ботев удари греда след удар от дистанция на Самюел Акере.

Крумовград стигна до изравнителен гол в 53-ата минута, в която Патрик Луан бе оставен непокрит в наказателното поле и отблизо простреля вратата на Ботев (1:1).

След час игра Ботев можеше отново да поведе, но Янис Карабельов не съумя да оползотвори пас на Ивелин Попов.

Няколко минути преди края на мача Крумовград осъществи обрат, след като Диего Рапосо получи топката в наказателното поле и я насочи във вратата с удар в близкия ъгъл (2:1).

Минути преди края Ивелин Попов опита да донесе поне точка на "канарчетата", но не успя. В следващите минути фенове на "канарчетата" започнаха да напуснат местата си п трибуните, а след края на срещата останалите по местата си изпратиха играчите с възгласи "Всички вън!".

Успехът изкачи Крумовград на петата позиция в класирането с 9 точки, докато Ботев е на 14-о място с  едва две.

БОТЕВ (ПД) - КРУМОВГРАД 1:2
1:0 Ивелин Попов (21'). 1:1 Патрик Луан (53'), 1:2 Диего Рапосо (84')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Първа по-опасна ситуация в мача! Янис Карабельов стреля към вратата на Крумовград, но Янко Георгиев се справи.
10' Разбъркване пред вратата на Крумовград! Секулич опита удар, но бе блокиран.
21'  ГОООООЛ за Ботев! Ивелин Попов открива резултата с удар на празна врата, след като удар на Самюел Акере бе отбор от вратаря.
33' Шанс за Крумовград! Алекс Колев стреля, но Ханкич излезе и го блокира.
42' Нов опит на гостите! Шимич отправи удар с глава, но в ръцете на вратаря.
45' Серкан Юсеин изпълни фаул, но на сантиметри от горната греда.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
51'  ГРЕДА! Самюел Акере отправи удар от около 20 метра, но топката се отклони в десния стълб на вратата на Янко Георгиев.
53'  ГОООООЛ за Крумовград! Миланович свали топката на крака на Патрик Луан.
60' Шанс за Ботев! Ивелин Попов се измъкна отдясно и намери Янис Карабельов, но той не се възползва.
72 Шут на Даниел Миланович от около 25 метра мина доста близо до десния страничен стълб на Ханкич.
84'   ГОООООЛ за Крумовград! Даниел Миланович овладя центриране в наказателното поле, спря топката за Диего Рапосо, който се разписа с удар в близкия ъгъл.
88' Ивелин Попов опита техничен удар, но не успя да преодолее Янко Георгиев.
90+5' Край на мача.

Ботев Пловдив БОТЕВ (ПД): 1. Хидайет Ханкич - 5. Йонас Там, 25. Станислав Работов (К), 9. Мартин Секулич (69  21. Точукву Ннади), 88. Красиан Колев (46'  22. Реда Рабей), 38. Константинос Балоянис, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 28. Янис Карабельов , 10. Ивелин Попов , 20. Антонио Перера (79  30. Лъчезар Балтанов)
Резерви: 92. Даниел Кайзер - 2. Роей Херман, 14. Фаустас Степонавичюс, 24. Джаспър Ван Хертъм, , 44. Роберто Пунчец, 79. Атанас Чернев
Треньор: Станислав Генчев

Крумовград КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 3. Калоян Пехливанов, 11. Александър Георгиев (75 2. Джуниет Али ) , 44. Божидар Кацаров (К) (89  30. Жак Пехливанов), 13. Диего Рапосо  (89  72. Раян Сенхаджи), 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан  (75 80. Китан Василев), 14. Даниел Миланович 9. Александър Колев (49'  8. Мартин Сораков)
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 20. Джунейт Яшар, 77. Октай Юсеин, 88. Ренан Арияш
Треньор: Неманя Миланович

Стадион: "Христо Ботев", Пловдив
Съдия: Красен Георгиев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР