Етър и Крумовград завършиха при резултат 0:0 в среща от 29-ия кръг на efbet Лига.

Двубоят започна с по-активна игра на гостите от Крумовград, но Патрик Луан пропусна да открие резултата в осмата минута. В 20-ата Алекс Колев пробва от дистанция, но също не успя да вкара за гостите.

След малко повече от половин час игра Крумовград пропусна най-чистото си положение, след като Матей Шимич стреля в гредата от воле.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Минути след почивката Етър вкара гол, дело на Серин Файе, но попадението му не бе признато заради фаул срещу вратаря на съперника.

"Болярите" пропуснаха много добро положение за гол в 70-ата минута, когато Ловре Кнежевич стреля, но Янко Георгиев спаси.

Пет минути преди края Алекс Колев можеше да се превърне в герой за Крумовград, но ударът му срещна гредата.

Етър остава на дъното, но вече е на 5 точки зад предпоследния Ботев (Враца). Крумовград пък влезе в топ 6, измествайки Ботев (Пловдив) при равен брой точки.

ЕТЪР - КРУМОВГРАД 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8' Първа добра възможност в мача! Патрик Луан стреля към вратата на Етър, но Мартинов изби.
20' Александър Колев отне топката и опита изстрел от дистанция, но не успя да затрудни вратаря на Етър.
36'  ГРЕДА! Матей Шимич опита от воле след корнер, но прати топката в дясната греда.
41' Джунейт Али стреля от дистанция, но Мартинов спаси.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Етър! Иван Василев се сблъска с вратаря на съперника, а Серин Файе се разписа с глава. Реферът Мартин Великов обаче не зачете попадението, а ВАР потвърди решението му.
70' Първи точен удар на Етър в мача! Кнежевич стреля, но Янко Георгиев спаси.
85'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Иван Василев падна в наказателното поле на Крумовград, но съдията даде знак играта да продължи.
86'  ГРЕДА! Алекс Колев получи топката, спря на гърди и стреля, но след рикошет, тя се отби в гредата.
90+4' Край на мача!

Етър ЕТЪР: 1. Ангел Мартинов – 2. Хосекарлос ван Ранкин (90+1'  11. Радослав Найденов), 44. Серин Файе - Принц, 15. Георги Ангелов (К), 33. Кордова – 6. Горка Ларучеа , 8. Мартин Моран (64'  10. Ловре Кнежевич)– 13. Дидис Пита (71'  19. Александър Мишов), 17. Атанас Атанасов (64'  18. Йоаким Карсела), 94. Жан-Марк Тибуе – 9. Иван Василев
Резерви: 12. Кристиян Секулич, 5. Килиан Гесум, 20. Клифорд Ярен, 26. Йоан Маринов, 77. Мартин Николов
Треньор: Светослав Петров

КрумовградКРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев – 44. Божидар Кацаров (К), 5. Матей Шимич , 18. Клайдер Машедо – 2. Джуниет Али, 8. Ренан, 17. Патрик Луан (88'  77. Октай Юсеин), 91. Вячеслав Велев – 23. Димитър Тонев  (75' 80. Китан Василев), 30. Жак Пехливанов (59'  7. Момчил Цветанов) – 9. Александър Колев
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 20. Джунейт Яшар
Треньор: Станислав Генчев

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Съдия: Мартин Великов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР