Ботев (Враца) завърши при 0:0 у дома с Крумовград в среща от 28-ия кръг на Efbet Лига, с което гостите продължават без загуба от началото на годината.

Първият четвърт час не предложи сериозни опасности, но след това и двата тима имаха по няколко възможности да открият резултата в следващите десет минути.

След половин час игра и двамата вратари трябваше да се намесват след удари на Браян Мендоса и Ренан Арияш.

Втората част започна с удар към вратата на Крумовград, но Мартин Смоленски не успя да насочи добре топката. Минути по-късно Патрик Луан имаше отлична възможност да стреля към вратата на врачани, но не затрудни Бариос.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Мирослав Маринов бе близо до това да открие резултата в полза на врачани в 57-ата минута, но Янко Георгиев спаси.

След малко повече от час игра гостите от Крумовград пропуснаха най-чистото си положение. Димитър Тонев получи топката след триходова комбинация, но Бариос се намеси и изби топката в корнер.

В оставащите минути до края на срещата двата тима направиха по няколко смени, което накъса играта.

Крумовград остана на шеста позиция с актив от 40 точки, докато Ботев (Враца) е на предпоследното 15-о място с 19.

БОТЕВ (ВР) - КРУМОВГРАД 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
15' Първи опасен удар в срещата! Матей Шимич стреля с глава след корнер, но Бариос улови.
17' Възможност за Ботев (Враца)! Диагонален шут на Мирослав Маринов, но в аут.
18' Шанс за Крумовград! Клайдер Машедо също опита изстрел с глава, но покрай десния страничен стълб на Федерико Бариос.
20' Мирослав Маринов получи топката в наказателното поле на Крумовград, но не намери целта.
32' Браян Мендоса шутира по диагонал, но Янко Георгиев изби.
39' Ренан Арияш центрира от ъглов удар към далечната греда и принуди Бариос да се намесва.
43' Шанс за Крумовград! Алекс Колев получи топката в наказателното поле и опита да намери Джунейт Али, но вратарят на врачани пресече паса.
45+2' Възможност за Ботев (Враца)! Браян Переа шутира силно, но Али го блокира.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47' Мартин Смоленски опита изстрел от неудобна позиция и прати топката покрай вратата.
55' Патрик Луан засече центриране пред вратата на Ботев (Враца), но Бариос улови.
57' Мартин Смоленски стреля силно от фаул, но топката се спря в бранител на Крумовград. Последва удар от малък ъгъл на Мирослав Маринов, но Янко Георгиев спаси.
65' Какъв шанс за Крумовград! Димитър Тонев получи непокрит в наказателното поле на Ботев и шутира, но Федерико Бариос изби в корнер.
90+6' Край на мача!

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 34. Федерико Бариос, 8. Клери Сербер (84' 11. Ласана Н'Диайе) , 13. Мартин Ачков, 14. Марко Мажуга (68'  9. Даниел Генов), 15. Мирослав Маринов (68' 10. Спас Георгиев) , 18. Диего Барбоса (76' 77. Стефан Велев), 19. Браян Переа (К), 23. Браян Мендоса, 24. Мартин Смоленски, 27. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев
Резерви: 76. Красимир Костов, 5. Петко Ганев, 21. Бубакар Траоре, 37. Марио Киконда, 88. Иван Нешков
Старши треньор: Христо Янев

КрумовградКРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров (К) (80' 4. Лукас Сантос ), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джуниет Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш, 17. Патрик Луан (76'  80. Китан Василев), 23. Димитър Тонев  (88'  7. Момчил Цветанов), 30. Жак Пехливанов, 9. Александър Колев  (46'  77. Октай Юсеин)
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 20. Джунейт Яшар
Треньор: Станислав Генчев

Съдия: Станимир Тренчев
Стадион: "Христо Ботев", Враца
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР