ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Крумовград победи Ботев (Враца) с 1:0 в среща от 13-ия кръг на efbet Лига и прекъсна серия от пет поредни мача без успех. За врачани поражението е второ поредно.

Началото бе по-добро за гостите, които направиха няколко атаки, но така и не стигнаха до опасен удар. Първото по-сериозно положение в срещата дойде в 20-ата минута, когато удар на Алекс Колев бе блокиран, а домакините имаха претенции за дузпа.

Четири минути по-късно отново Колев бе в основата на опасно нападение, при което Даниел Милянович (син на треньора Неманя Милянович) успя да изведе Крумовград напред в резултата (1:0).

До края на полувремето домакините държаха инициативата, но не успяха да стигнат до опасни удари.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Минути след почивката Серкан Юсеин стреля от пряк свободен удар и изненада Федерико Бариос, но вратарят на Ботев Враца все пак успя да се намеси.

Малко по-късно Жак Пехливанов отправи опасен удар от далечно разстояние, но той мина на сантиметри от десния страничен стълб на Бариос.

Ботев (Враца) отвърна с опасен удар на Момчил Цветанов в 69-ата минута. Четвърт час преди края гол на Луиз Суарес бе отменен заради засада.

До края не се случи нищо, което да промени крайния резултат.

Крумовград е на осма позиция със 17 точки, докато Ботев (Враца) е на 14-а позиция с 10.

КРУМОВГРАД - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:0
1:0 Даниел Милянович (24')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
20' Шанс за домакините! Александър Колев се опита да стреля с глава, но бе блокиран. Домакините имаха претенции за дузпа заради докосване с ръка.
24'  ГООООЛ за Крумовград! Алекс Колев получи топката в наказателното поле, защитник се намеси, но дебнещият Даниел Милянович бе на правилното място и се разписа за 1:0.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55' Жак Пехливанов стреля от дистанция но ударът му по земя премина встрани от вратата.
69' Момчил Цветанов отправи мощен шут от средна дистанция, профучал над горната греда.
78'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Браян Переа отправи опасен удар, Янко Георгиев спаси, а Луис Соарес направи добавка. Радостта му обаче бе помрачена от вдигнат флаг за засада.
90+6' Край на мача.

КрумовградКРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев , 3. Калоян Пехливанов, 72. Раян Сенхаджи, 6. Джеферсон Манярес, 91. Вячеслав Велев , 44. Божидар Кацаров  - К, 10. Серкан Юсеин  (62'  23. Димитър Тонев), 30. Жак Пехливанов  (71' 22. Бисер Бонев) , 77. Октай Юсейн, 9. Александър Колев , 14. Даниел Милянович
Резерви: 21. Благой Макенджиев, 80. Китан Василев, 20. Джунейт Яшар, 18. Клайдер Машадо, 5. Матей Шимич, , 88. Ренан Арияш
Треньор: Неманя Милянович

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВРАЦА): 34. Федерико Бариос, 4. Луиз Соарес, 28. Едуардо Кунде , 23. Браян Мендоса, 18. Диого Барбоса (56'  11. Жан Пиер Да Силва), 10. Спас Георгиев (76'  24. Мартин Смоленски), 7. Момчил Цветанов , 77. Стефан Велев , 9. Даниел Генов (К) (76'  37. Марио Киконда), 19. Браян Переа, 14. Марко Мажуга (67'  16. Красимир Тодоров)
Резерви: 76. Красимир Костов, 8. Митко Панов, , 20. Мартин Христов, 3. Мартин Кавдански, 21. Бубакар Траоре,
Треньор: Христо Янев

Съдия: Иво Андреев
Стадион: Спортен комплекс "Никола Щерев - Старика", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР