Крумовград победи Корона Киелце с 2:1 в среща от зимния лагер на двата тима в Белек (Турция). Това бе втора проверка за поляците с български тим, след като преди шест дни се справи с ЦСКА с 2:0.

Алекс Колев откри резултата за Крумовград в 12-ата минута. Серкан Юсеин изведе великолепно Колев в наказателното поле, той овладя на гърди и с мощен изстрел под гредата се разписа за 1:0.

Корона стигна до равенството в 68-ата минута, когато отбраната на "сините" се пропука през центъра и позволи на Трехо да се озове сам срещу Макенджиев. Стражът на Крумовград бе близо да отрази, тъй като изби удара, но той беше достатъчно силен и все пак стигна до мрежата (1:1).

Поляците получиха дузпа в 84-ата минута. Резервният страж на крумовградчани обаче отрази изстрела на Стрезебонски, а след това и добавката на негов съотборник.

Последва контраатака за Крумовград, която завърши с гол. Китанов намери Колев и за тарана не представляваше проблем да се разпише за втори път в празната врата (2:1).

До този момент българският тим има две победи и равенство на лагера в Турция.

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024