През първата четвърт Денвър успя да поведе с 31:23, но на почивката ЛА Лейкърс водеше с една точка, след като спечели втората част с 32:23. И след паузата срещата бе много равностойна, като преди последната част Нъгетс водеше с 66:64. Все пак “езерняците” спечелиха последната четвърт с 31:27 и в крайна сметка триумфираха със 105:103.

С основен принос за успеха на домакините бе звездата им Кобе Брайънт, който със своите 40 точки се превърна и в най-резултатния играч на мача. По 13 точки за победата пък добавиха Пау Гасол и Дерек Фишер, като испанецът дори записа дабъл-дабъл, след като овладя и 14 борби.

За Денвър най-резултатен бе Кармело Антъни с 39 точки, а Чонси Билъпс добави още 18 и се отчете с още 8 асистенции, но това не се оказа достатъчно за крайния успех в този първи мач от финалния плейоф на Запад. /БЛИЦ