Крило на шампиона Лос Анджелис Лейкърс Пау Гасол записа "трипъл-дабъл" за успеха над Портланд Трейл Блейзърс със 121:96. Двубоят се игра пред пълни трибуни късно снощи в "Стейпълс Сентър" в Лос Анджелис, като победата е 7-а поред за момчетата на Фил Джексън след старта на новия сезон в НБА.

Гасол записва първи „трипъл-дабъл" след 17 февруари 2009 година. Той регистрира постижението си след пас на Рон Артест, 3:10 минути преди края на третата четвърт. Испанецът бе абсолютен лидер в подкошието, овладявайки общо 11 борби, като вкара още 20 точки и направи 10 асистенции.

Ламар Одъм приключи двубоя с "дабъл-дабъл" от 21 точки и 12 борби, Шенън Браун добави 15, а Коби Брайънт завърши с 12 за победата на "езерняците".

Андре Милър бе най-резултатен за гостите с 20 точки, а френският национал Никола Батум приключи със 17 при загубата на Портланд./БЛИЦ