Суперзвездата на шампиона на НБА Лос Анджелис Лейкърс Коби Брайънт стана реализатор номер 1 в историята на "Езерняците". Това се случи в мача на Лейкърс с Мемфис Гризлис, завършил със загуба за шампионите с 93:95. Легендарният гард вкара 44 точки в мача, но не успя да предотврати поражението на тима си. Фантастичната му игра обаче му позволи да изпревари Джери Уест във вечната ранглиста на топреализаторите на "Езерняците".

Брайънт, който кара 14-ия си сезон в НБА, се нуждаеше от 29 точки, за да задмине Уест, който завърши 14-годишната си кариера в Лейкърс с 25 192 точки. Още през първото полувреме Коби записа 23 точки. Забивка в противниковия кош позволи на Коби да се доближи на точка от Уест 4:37 минути преди края на третата четвърт, а 23 секунди след това гардът постави рекорда.

18 точки за Лейкърс отбеляза крилото Рон Артест, а единственият друг играч на "Езерняците", който записа двуцифрен брой точки в мачая бе испанската звезда Пау Гасол, отчел се с 10.

Руди Гей бе най-резултатен за Гризлис с 25 точки, а Зак Рандолф записа 22 плюс впечатляващите 17 борби. С 11 точки и 13 борби се отчете по-малкият брат на Пау Гасол - Марк.

Лос Анджелис Лейкърс продължава да е водач в Тихоокеанската дивизия и Западната конференция с 37 победи и 11 загуби. Мемфис пък е четвърти в Югозападната дивизия и 10-и в Западната конференция с 25 победи и 21 поражения. С най-добри показатели към момента в Източната конференция и в цялата лига е Кливлънд Кавалиърс - 38 победи и 11 загуби./БЛИЦ

Резултатите от НБА
Вашингтон Уизъдрс – Бостън Селтикс 88:99 (23:24, 31:24, 24:26, 10:25)
Маями Хийт – Милуоки Бъкс 81:97 (17:21, 21:33, 21:22, 22:21)
Мемфис Гризлис – Лос Анджелис Лейкърс 95:93 (24:24, 28:26, 18:21, 25:22)
Ню Орлиънс Хорнетс – Финикс Сънс 100:109 (31:30, 15:29, 24:26, 30:24)
Денвър Нъгетс – Сакраменто Кингс 112:109 (26:26, 24:38, 23:14, 26:21; 13:10)
Юта Джаз – Далас Маверикс 104:92 (24:26, 29:20, 24:30, 27:16)
Портланд Трейлблейзърс – Шарлът Бобкетс 98:79 (29:19, 22:24, 21:22, 26:14)./БЛИЦ