Колорадо Аваланш спря серия от 7 победи на Детройт Ред Уингс, като го срази у дома с 4:2 в среща от редовния сезон на НХЛ. За последно “червените крила” паднаха на 17 ноември с 2:5 при гостуването си на Сан Хосе Шаркс.

Детройт поведе с гол на Йохан Францен, но “лавините” набързо обърнаха нещата в своя полза след попадения на Орейли (21) и Щастни (23) за 2:1. В края на втората третина Хенрик Зетерберг (46) възтанови статуквото, но в последната част Галиарди (50) и Орейли (60 донесеоха залужения успех на Колорадо.

Във временно класиране на Запдната конференция Детройт падна до четвърто място след лидерите Минесота Уайлд, Чикаго Блекхоукс и Далас Старс. Минесота спечели като гост на Анахайм Дъкс с 5:3 и записа четвърта поредна победа.