Георги Иванов остана на 41 сантиметра от националния рекорд на тласкането на гюле в лекоатлетическия турнир "Академик", чието 46-о издание се проведе днес в Добрич. Иванов направи само два опита и тласна гюлето на 20.41 метра при рекорд в зала 20.82 метра, който е и негово притежание. Постижението на Иванов е и четвърто в Европа от началото на сезона. Останалите четирима в дисциплината не бяха реална конкуренция на най-добрия български атлет в тази дисциплина.

Никифор Нешев от Хамър (Трявна) остана на 2-а позиция с 15,54 метра. На 60 метра спринт при мъжете първата позиция зае Георги Георгиев (Атлетик София) с 6.84 секунди финално време и 6.80 от сериите. Македонецът Ристе Пандев завърши на 2-о място със 7.00, а третата позиция остана за Красимир Брайков от Локомотив (Русе) със 7.07. На 200 метра при мъжете стартираха само трима състезатели. Победител стана Билял Саидов от АСКЛА Сливен с 24,65 секунди, много далече от републиканския рекорд, който е 20.78.

Втори се нареди Михаил Младенов от Лудогорец (Разград) с 23.22, а трети е Станимир Минчев, също от Сливен с 23.34. На 400 метра при мъжете Живко Стоянов от АСКЛА Сливен имаше малка конкуренция. Той спечели с 50.71 секунди, като единствен го притесняваше Христо Емануилов от КЛАСА НСА. На 800 метра също двама състезатели спореха за 1-ата позиция. Спасимир Делибашев от Тракия (Пловдив) с 1:57.58 минути изпревари Валентин Паскалев от Лидер (Нова Загора), завършил с 1:59.63.

Иво Балабанов от Атлетик Клуб Джордан (Благоевград) финишира 1-и в конкуренцията на четирима състезатели с време 8:42.69 минути. Даниел Анков от Плевен 2014 спечели скока на дължина със 7,05 метра, изпреварвайки Славчо Мирчевски от БЮРМакедония, останал с 6,47. Златозар Атанасов е първи от двама на троен скок с 16,14 метра, а Сунай Янушев от Червен бряг е най-добър измежду трима на скока на височина със 196 сантиметра.