50-годишната Стефания Симова (Берое, Стара Загора) спечели медал от държавно първенство по лека атлетика в Правец. Тя завоюва третото място в мятането на диск с постижение от 42.08 м и изпревари с десетилетия по-младите си съпернички. Ветеранска е и самата титла, след като 41-годишната Атанаска Димитрова (Дунав, Русе) прати уреда на 47.39 м, съобщава bgathletic.com.

Димитрова е неизменно в тройката на дисциплината в последните години, като беше шампионка и през 2011 г. Симова също не за първи път се качва на стълбичката за награждаване след състезанието в сектора. Заралийката стана победителка на държавния шампионат през 2010 г., а е и неколкократна медалистка от зимните първенства в последните години.

Второто място в Правец беше за специалистката в тласкането на гюле Радослава Мавродиева (АСКЛА Сливен) – 44.55 м. Ветеранските успехи допълни и 48-годишният Тони Балев (Тракия 96, Пд), който се класира девети в тласкането на гюле с 13.17 м.