ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Митко Ценов е стана европейски шампион на 3000 метра стипъчлейз за младежи до 23 години. 20-годишният ни атлет триумфира на първенството в Тампере (Финландия) с постижение от 8:32.74 минути.

Българинът остави след себе си водача в европейската ранглиста за сезона за възрастта Абделазиз Мерзуги (Испания), който беше вицешампион и на първенството преди две години.

Радостта на Ценов обаче трая едва 15 минути. Причината е, че го дисквалифицираха и титлата му беше отнета.

Според съдиите Ценов по време на бягането си е стъпил извън очертанията на пистата. От щаба на българската лекоатлетическа делегация в Тампере веднага бе подадена контестация. Тя обаче беше отхвърлена. Така шампион на 3000 метра с препятствия стана испанецът Абделазиз Мерзуги, който в състезанието финишира на близо 2 секунди след Митко.

Българската лекоатлетическа делегация се връща от Европейското за младежи и девойки утре, понеделник, в 20:55 часа с полет от Истанбул.