Пламен Петков спечели два бронзови медала от Балканиадата за младша възраст на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен, информира bgathletic.com.

Атлетът от Враца стана трети в скока на дължина и в тройния скок. Петков стана единственият атлет от тима ни с две отличия от състезанието.

Българинът подобри с 21 см личния си рекорд за бронза в скока на дължина на 6,78 метра. Шампион в дисциплината стана Габриел Битан (Рум) със 7,25 м. Втори се класира Емануел Тафай (Гър) – 6,81 м.

Два часа по-късно Петков зае третото място и в тройния скок. Условията обаче вече бяха различни, защото по време на състезаието заваля дъжд. Българинът регистрира 14,53 м – само 7 см под личния си рекорд. Шампион стана Николау Андрикопулос (Гър) – 14,98 м, а втори завърши Гога Маглакелидзе (Груз) – 14,88 м.