Националният тим на България се класира на пето място в отборното класиране след Балканиадата по спортно ходене за всички възрасти в Балчик.

Страната ни спечели само един медал, след като Радосвета Симеонова финишира трета на 20 км при жените, информира bgathletic.com. Станислава Петрова се нареди пета, а останалите ни атлети се класираха от шесто място назад във възрастовите си групи.

Тимът ни събра 8 точки, които бяха донесени само от състезателите ни при жените, мъжете и юношите старша възраст. Точки се дават само до шесто място.

Отборен шампион е Румъния. Атлетите от северната ни съседка завоюваха общо три титли и събраха 42 точки. Турция и Гърция са подгласниците със съответно 30 и 29 точки.