Българските атлети завършиха участието си на Балканското първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в София със сребърни медали на 4 по 400 метра при девойките. За нашите второто място извоюваха Виктория Георгиева, Бояна Чепилева, Лиляна Георгиева и Елена Георгиева. Българките пресякоха финалната линия за 3:52.57 минути. Шампионки на Балканите станаха румънките с 3:48.43 мин, а за бронзовите медали се пребориха туркините с 3:56.44 мин.

Така в общото подреждане България се нареди на трето място в класирането по медали с 11 отличия (3 златни, 4 сребърни и 4 бронзови). Шампиони са румънците с 12 медала (7 златни, 3 сребърни и 2 бронзови), а втори са хърватите също с 12 отличия (3 златни, 5 сребърни и 4 бронзови).